top of page
bgImage

PAKALPOJUMI

BEZMAKSAS ZOBĀRSTNIECĪBAS PAKALPOJUMI BĒRNIEM

Bērniem līdz 18 gadiem no valsts budžeta:

 • zobu ārstniecība (vienu reizi gadā)

 • zobu higiēna (līdz divām reizēm gadā)

Stomatoloģija.jpg
BEZMAKSAS ZOBĀRSTNIECĪBAS PAKALPOJUMI BĒRNIEM
KLĪNIKAS MATERIĀLI, TEHNOLOĢIJAS, APRĪKOJUMS

KLĪNIKAS MATERIĀLI, TEHNOLOĢIJAS, APRĪKOJUMS

Klīnikā "Elizabete" tiek izmantoti tikai kvalitatīvi materiāli un mūsdienīgs aprīkojums. Mēs izmantojam tikai tos materiālus un tehnoloģijas, par kuru efektivitāti un drošumu esam pārliecināti.

KLĪNIKAS MATERIĀLI, TEHNOLOĢIJAS, APRĪKOJUMS

VECTOR

Problēma. Ar hronisku parodontozi nav iespējams cīnīties tikai ar terapeitisku metožu un mutes dobuma higiēnas palīdzību vien. Higiēnists rūpīgi un profesionāli notīra tikai zoba ārējo virsmu. Bet tiesības veikt visas manipulācijas zemāk par smaganu līmeni ir tikai ārstam – stomatologam. Galvenie slimības cēloņi slēpjas zemāk par smaganu līmeni – tas ir zemsmaganu zobakmens un baktērijas, kas atrodas periodontālajās kabatās.

VECTOR

Piedāvātā terapija. Piedāvātā terapija. Ar VECTOR aparatūras palīdzību tiek pilnībā izmazgātas periodontālās kabatas un tiek iznīcinātas slimību izraisošās baktērijas. VECTOR jaunākajai metodikai ir arī vesela virkne priekšrocību salīdzinājumā ar līdz šim praktizēto periodontālo kabatu mehānisko tīrīšanu.

Audu vai zoba virsmas traumēšanas iespēja ir samazināta līdz minimumam. Svarīgi ir arī tas, ka VECTOR ļauj veikt visu primāro iejaukšanos vienā apmeklējuma reizē. Ārstēšana, izmantojot VECTOR aparātu, ir praktiski nesāpīga, tādēļ vairumā gadījumu nav nepieciešams izmantot anestēziju.

Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka salīdzinājumā ar tradicionālajām metodēm VECTOR metodika ir efektīvāka: būtiski samazinās periodontālo kabatu dziļums un uzlabojas smaganu piestiprināšanās process.

 

Pēc Amerikas Parodontoloģijas akadēmijas speciālistu domām "zobu skaits, ko pacienti ir pazaudējuši parodontīta rezultātā, ir apgriezti proporcionāls atkārtoto stomatologa apmeklējumu biežumam". Tādēļ, lai ārstēšana būtu veiksmīga, ir nepieciešama regulāra uzturošā terapija, izmantojot VECTOR aparatūru: periodontālo kabatu reinfekcijas kontrole, kā arī profilaktiskie pasākumi.

KONSULTĒŠANA, DIAGNOSTIKA UN ĀRSTĒŠANAS PLĀNA SASTĀDĪŠANA

KONSULTĒŠANA, DIAGNOSTIKA UN ĀRSTĒŠANAS PLĀNA SASTĀDĪŠANA

Ārstēšanas plāns Jums palīdzēs paredzēt ārstēšanai nepieciešamo laiku un zināt, cik naudas būs nepieciešams veselības atgūšanai. Pateicoties tam, Jūs varēsiet racionālāk plānot savu laiku: stomatologa apmeklējumu skaitu, kā arī to ilgumu (viena vai divas stundas).

STOMATOLOĢIJA - KONSULTĒŠANA, DIAGNOSTIKA
ZOBU MĀKSLINIECISKĀ RESTAURĀCIJA

ZOBU MĀKSLINIECISKĀ RESTAURĀCIJA

Zobu formu labošana, nepareiza sakodiena labošana. Tas viss ir kļuvis iespējams, pateicoties jaunākajiem heliomateriāliem un stomatologa meistarībai. Tagad stomatologa rīcībā ir plašs krāsu diapazons, materiāliem ir augsta caurspīdīguma un pulējamības pakāpe. Heliomateriālu pamatā ir pret apkārtējās vides iedarbību inerti mikrohibrīdi, kas ķīmiski (tas nozīmē superizturīgi) savienojas ar zoba audiem. Atšķirībā no zobiem, kuriem ir uzlikti kronīši, restaurētie zobi ir viegli ārstējami.

ZOBU MĀKSLINIECISKĀ RESTAURĀCIJA

ZOBU IMPLANTI

Zaudēts zobs kļūst gan par estētisku problēmu, gan pieaug slodze uz blakusesošiem zobiem. Pēc tam deformējas zobu rinda (zobi sagāžas), rodas sakodiena izmaiņas. Mūsdienu stomatoloģija ļauj trūkstošo zobu aizvietot ar zoba implantu, neaizskarot blakus zobus.

Zoba implants izskatās kā skrūve, kuru pieaudzē žokļa kaulā un tam virsū izveido zoba kroni. Zoba implants ir izgatavots no titāna, kas sadzīvo ar organisma audiem, un zoba kronis tiek izgatavots no keramikas, kas neatšķiras no pārējiem zobiem.

Implantus var izmantot viena zoba, vairāku zobu vai pat visu zobu aizvietošanai.

STOMATOLOĢIJA - ZOBU IMPLANTI

ZOBU PROTEZĒŠANA (visi veidi)

VALPLAST

Mūsdienīgs protezēšanas veids ar plašām iespējām un augstu estētiskuma pakāpi. Valtplast protēzes labi izskatās, jo tām nav metāla āķīšu, kas tiek izmantoti citiem protezēšanas veidiem. Pateicoties konstrukcijai un izmantotajiem materiāliem, tie ir ļoti izturīgi un ērti lietojami. Veiksmīgi tiek izmantoti gadījumos, kad trūkst viens vai divi zobi un nav iespējams ielikt implantu. Izmantojot šo protezēšanas veidu, nav nepieciešams apslīpēt protēzei blakus esošos zobus.

PROTEZĒŠANA (visi veidi)
ZOBU IMPLANTI
PROTEZĒŠANA (visi veidi)

PARODONTOZES ĀRSTĒŠANA

Klīnika “Elizabete” piedāvā visa veida parodontozes ārstēšanu ar zemas intensitātes lāzeriem neatkarīgi no saslimšanas vecuma un ilguma, kas nosaka augstu ārstniecības efektivitāti un metodes drošību.

 

Klīnika piedāvā arī parodontīta – smaganu iekaisuma procesa, kura simptomi līdzinās parodontozei, kad parodontīts pāriet ielaistā stadijā, ārstēšanu ar lāzeru. Ārstēšana ar lāzera gaismu, apvienota ar ārstnieciskajiem preparātiem (lāzera fonoforeze) un citām konservatīvās terapijas metodēm, likvidē šo slimību tālākas progresēšanas priekšnoteikumus, kā arī to galvenos simptomus:

 • Smaganu apsārtumu un asiņošanu, zobu kakliņu atkailināšanos;

 • Mutes smakošanu.

 • Tūsku un jūtīgumu;
 • Mīksto audu un zobu kabatiņu iekaisumu;
 • Smaganu niezi;

Novērojot šos simptomus, nepieciešams neatliekami vērsties pie ārsta.

Zobu kakliņa atkailināšanās, kas izpaužas kā jūtīgums pret aukstu un karstu, nesāpīgas zobakmens nogulsnes un smaganu iekaisums norāda uz parodontīta pāreju nākamajā stadijā – parodontozē, kad tiek bojāti kaulaudi un smaganu audi. Šo divu procesu neārstēšana var novest pie zobu zaudēšanas jau agrā vecumā.

Lāzera gaisma ar tās unikālajām īpašībām spēj pārtraukt iekaisuma procesu, likvidēt sīkāko asinsvadu trombus un atjaunot pārtraukto asinsriti, šūnu līmenī normalizēt apmaiņas procesus smaganās, nodrošināt simtprocentīgu patogenās mikrofloras likvidēšanu. Šo pirmo “zvaniņu” parādīšanās – asinis uz zobu birstes tīrot zobus, smaganu apsārtums un sāpīgums, zobu aplikums, norāda uz nepieciešamību vērsties pēc palīdzības. Lāzerterapija spēj sniegt šo palīdzību.

Ārstējot ar lāzeru pilnībā tiek likvidēta patogēnā mikroflora un attīrītas peridontālās kabatas, kas nav iespējams ne ar aparāta, ne mehāniskas zobu higiēnas palīdzību. Gadījumā, kad ir saglabājies neliels zobu skaits, lāzerterapija ir nepieciešama to saistošā aparāta stiprināšanai, zobu sakņu un mīksto audu barošanas uzlabošanai, iekaisuma likvidēšanai. Tas viss atvieglo sekojošo protezēšanu.

Implantācija, tāpat kā parastā protezēšana, ir tieša indikācija uz lāzerterapijas nepieciešamību. Tās mērķis ir izslēgt jebkuras iespējamās komplikācijas pēc implantu ievietošanas.

Ārstēšana ar lāzeru ir droša, nesāpīga, atraumatiska, bez blaknēm un nevēlamām sekām, ar augstu efektivitātes pakāpi.

Parodontozi ir grūti izārstēt, bet var apturēt slimības strauju attīstību un panākt ievērojamus uzlabojumus, ko var nodrošināt lāzerterapija.

Sīkāku informāciju par lāzerterapijas pielietošanu stomatoloģisko slimību ārstēšanā var saņemt klīnikā, konsultējoties pie lāzermedicīnas ārsta.

PARODONTOZES ĀRSTĒŠANA

Easy-graft

Terapija, kas rada apstākļus kaulaudu reģenerācijai. 

Easy-graft ir pirmais biomateriāls, kas tiek ievadīts kaulaudu defektā tieši no šļirces, bet pēc dažām minūtēm sacietē un izveido stabilu aizpildītāju.

Stomatoloģija - terapija, kas rada apstākļus kaulaudu reģenerācijai
Easy-graft

ZOBU ĶIRURĢIJA

Zobu ekstrahēšana. Tiek veikta sarežģīta nepareizi augošu zobu ekstrakcija.

ROOTReplica

Problēma. Zoba ekstrakcija ne tikai izjauc zobu rindas veselumu. Turpmāk rodas problēma, kas būtiski apgrūtina visus protezēšanas veidus. Tā ir tās žokļa kaula daļas (alveolārā izauguma), kurā atradās izrautais zobs, atrofija – kaulaudu zudums. Process ir nenovēršams un trīs gadu laikā pēc zoba ekstrakcijas kaulaudu apjoms samazinās par 40–60 %. Tas apgrūtina, bet reizēm arī padara neiespējamu implantu ievietošanu. Un ne tikai implantu! Piemēram, gandrīz ceturtā daļa pacientu nevar lietot izņemamās protēzes, sūdzoties par to slikto fiksāciju – arī tās ir alveolārā izauguma atrofijas sekas.

Stomatoloģija - zobu ķirurģija

Piedāvātā terapija. RootReplica terapija tiek veikta tūlīt pēc zoba ekstrakcijas, tā padara neiespējamu atrofijas attīstību. Svaigajā bedrītē tiek ievadīts implantāts – precīza ekstrahētā zoba kopija. Tas tiek piecu minūšu laikā izgatavos no sintētiska biomateriāla un blīvi aizsedz ievainoto virsmu (tādējādi vēl arī paātrinot sadzīšanas procesu). Tā kā implantāts pilnībā atkārto ekstrahētā zoba saknes formu, tas saglabā alveolārā izauguma anatomisko formu, nodrošina to ietverošo kaulaudu stabilitāti un optimizē dzīšanas procesu. Tā galvenais uzdevums ir radīt nepieciešamos apstākļus dabiskai kaulaudu reģenerācijai. 6–9 mēnešu laikā implantāts pilnībā uzsūcas un to aizstāj no jauna izveidojušies kaulaudi.

Šī vienkāršā un viegli piemērojamā ievainotās bedrītes virsmas terapija pēc zoba ekstrakcijas turpmāk nodrošina optimālus apstākļus jebkādam pacientu ortopēdiskās reabilitācijas veidam.

Terapiju ir izstrādājuši vadošie Cīrihes universitātes stomatologi pastāvīgā sadarbībā ar Šveices ekspertiem biomateriālu jomā, un tā tiek veiksmīgi pielietota kopš 1999. gada.

ZOBU ĶIRURĢIJA

 ZOBU HIGIĒNA, Profesionāla mutes dobuma higiēna

Cik bieži ir nepieciešams veikt profesionālu zobu tīrīšanu?

 • Reizi pusgadā – tas ļauj savlaicīgi novērst mutes dobuma slimību attīstību agrīnā stadijā un samazināt ārstēšanas izmaksas
 • Pirms zobu ārstēšanas uzsākšanas:
 1. Profilaktiskās procedūras pozitīvi ietekmēs zobu stāvokli, un zobu plombēšanas procesā tas ir ļoti svarīgs moments.
 2. Ja uz zobiem nav aplikuma (pigmenta), zobārstam ir iespēja atklāt kariesu agrīnā stadijā
 3. Pēc higiēnas ir vieglāk izvēlēties plombas nokrāsu un nodrošināt ilgāku garantijas termiņu padarītajam darbam.
 • Ja mutē ir kādas konstrukcijas (breketes, kroņi, plates, implanti, venīri).
 • Ja Jūs smēķējat, lietojat kafiju, tēju, vīnu.
 • Ja vēlaties nedaudz balināt zobus un padarīt savu smaidu vēl pievilcīgāku
Stomatoloģija - zobu higiēna

Profesionālā mutes higiēna ietver:

 • Pigmentēta aplikuma noņemšanu ar aparātu Air Flow (it īpaši grūti sasniedzamās vietās)
 • Cietā zobu aplikuma noņemšanu ar ultraskaņas skeileri un rokas instrumentiem.
 • Zobu un plombu pulēšanu.
 • Zobu apstrādi ar īpašām pastām (remineralizācija vai fluorēšana).

Sāpju mazināšanai higiēnists izmanto dažādas anestēzijas metodes.
Higiēnists ne tikai iztīrīs Jūsu zobus, bet arī veiks rūpīgu mutes dobuma izmeklēšanu un palīdzēs izvēlēties labākos līdzekļus Jūsu zobu kopšanai.

 

Mūsu klīnikā zobu tīrīšanu veic sertificēta higiēniste Oksana Virko ar 15 gadu darba pieredzi.

 ZOBU HIGIĒNA ,Profesionāla mutes dobuma higiēna

LĀZERTERAPIJA

Efektīva, nesāpīga, droša metode akūtu un hronisku saslimšanu ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem.

Vairāk nekā 40 gadus visās valstīs tiek aktīvi un sekmīgi pielietota un pastāvīgi pilnveidojas kā mūsdienu medicīnas patstāvīgs virziens.

Ir pierādīts, ka lāzera gaismai nav nekādu blakus efektu, attālinātu seku, t.i., pareizi pielietojot, tā ir pilnīgi nekaitīga.

To apstiprina lāzeru pielietošanas pieredze visu valstu medicīnā.

Pašlaik ir izstrādātas simtiem metodes daudzu slimību ārstēšanai.

Lāzerterapiju var apvienot praktiski ar visām citām ārstniecības metodēm (kā terapijā, tā arī ķirurģijā).

ЛАЗЕРНАЯ ТЕРАПИЯ

Lāzerterapijas galvenie efekti:

 • Pretiekaisuma;
 • Atsāpina;
 • Noņem pietūkumu;
 • Uzlabo asins mikrocirkulāciju;
 • Stimulē imunitāti;
 • Aktivizē bioķīmiskos un biofiziskos procesus šūnu līmenī.

Klīnikā “Elizabete” lāzerterapijas metodes tiek izmantotas šādās jomās:

Stomatoloģija

Ārstniecība:

 • Smaganu asiņošana;
 • Parodontoze un parodontīts;
 • Stomatīts un herpes;
 • Sarežģījumu profilakse implantācijā, protezēšanā un jau esošo implantu ārstniecībā;
 • Zobu kariesa profilakse;
 • Lāzerterapija ortodontijā.

LOR slimības

 1. Akūtie un hroniskie haimorīti;
 2. Hroniskie rinīti, otīti un tonzilīti;
 3. Adenoīdu ārstēšana bērniem;
 4. Rehabilitācija pēc LOR operācijām.

Mugurkaula un locītavu slimības

Osteohondrozes, osteoartrozes, lūzumu, radikulītu, plantārā fascīta ārstēšanā.

Bronhiālās astmas un hronisku bronhītu ārstēšanā

Dermatoloģija

 1. Psoriāzes, neirodermīta, alerģisko dermatītu ārstēšanā;
 2. Imundeficīts, furunkuloze, keloīdu rētu veidošanās profilakse un ārstēšana.

Sports

Rehabilitācija pēc traumām, lūzumiem, saišu sastiepumiem.

Lāzerkosmetoloģija

 • Efektīva ādas atjaunošana, barošanas uzlabošana, turgora, elastīguma paaugstināšana;
 • Sejas iekaisuma un kairinājuma likvidēšana pēc tīrīšanas;
 • Vecuma izmaiņu korekcija, palēnina ādas novecošanos;
 • Rehabilitācija pēc plastiskajām operācijām.

Lāzerterapiju klīnikā veic sertificēts lāzermedicīnas ārsts ar 18 gadu darba pieredzi.

LĀZERTERAPIJA

ZOBU BALINĀŠANAS METODIKA MĀJAS APSTĀKĻOS

ZOBU BALINĀŠANAS METODIKA MĀJAS APSTĀKĻOS

Mājas balināšana, neskatoties uz nosaukumu, ir profesionālā balināšanas sistēma, jo to indicē un izvēlas no vairākiem variantiem tieši zobārsts, kurš pirms procedūras dod rekomendācijas un apmāca pacientu teorētiski. Tomēr visas manipulācijas pacients izdara pats mājas apstākļos. Šīs metodes galvenā ideja ir tas, ka pacients mājās ievieto balinošo gēlu individuālā kapē, ko ievieto mutes dobumā.

 

Balināšanai mājas apstākļos ir nepieciešamas individuālās kapes, kuras tiek izgatavotas tehniskajā laboratorijā, un balinošais gēls, kuru var pasūtīt pie zobārsta.

Pirms procedūras ir nepieciešams uztaisīt profesionālo mutes dobuma higiēnu.

Stomatoloģija - ZOBU BALINĀŠANAS METODIKA MĀJAS APSTAKĻOS

ZOBU TERAPIJA

Zobārstniecība "ELIZABETE" piedāvā visu veidu zobu terapiju un ārstēšanu.

ANESTĒZIJA

Modernie pretsāpju preparāti padara ārstēšanu nesāpīgu.

ZOBU BALINĀŠANA

Klīnika piedāvā fotobalināšanu. Procedūras ilgums – 50 minūtes.

SAKŅU KANĀLU ĀRSTĒŠANA

Laikietilpīgs  ārstēšanas process, kas dod iespēju saglabāt zobu mutē.

bottom of page